ABD’de ormanda sopalı çığlıklı terapi akımı

ABD’de kadınlar arasında son dönemde popüler hale gelen yeni trend “öfke ritüelleri”. Kadınlar, bastırılmış duygularını serbest bırakmak ve kendileriyle yeniden bağlantı kurmak amacıyla ormanda bağırıp sopalarla yere vurdukları ritüellere katılıyorlar. Bu ritüeller, TikTok gibi sosyal medya platformlarında geniş ilgi görmeye başladı.

FİYATLAR 2 İLE 4 BİN DOLAR ARASINDA DEĞİŞİYOR

Öfke ritüelleri genellikle orman gibi uzak bölgelerde gerçekleştiriliyor ve kadınlar duygularını özgürce ifade etme imkanı buluyorlar. ‘Spiritüel Peri Annesi’ olarak bilinen Mia Banducci’nin, bu tür öfke ritüellerinin fiyatları 2 bin ila 4 bin dolar arasında değişiyor. Bir günlük deneyim ise yaklaşık 222 dolara denk geliyor.

KENDİNE ZARAR VEREN KİŞİ VE DENEYİMLERİ DÜŞÜNÜYORLAR

Bu ritüellerde katılımcılar, kendilerine zarar veren kişileri veya deneyimleri düşünerek bağırıp sopalarla yere vuruyorlar. Bu, kadınların toplumda genellikle ifade etmeleri hoş karşılanmayan öfkelerini serbest bırakmalarına olanak tanıyor. Bazı uzmanlar, bu tür ritüellerin kadınların duygusal sağlıkları üzerinde olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

ELEŞTİRİLERE DE YOL AÇTI

Ancak bu trend, bazı eleştiriler de alıyor. Eleştirmenler, bu ritüellerin aslında duygusal problemlerin çözümünden çok yüzeysel bir rahatlama sağladığını ve bunun için yüksek meblağlar ödemenin mantıklı olmadığını savunuyorlar.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x