Ethereum Eski Danışmanından ABD’ye Milyar Dolarlık Dava!

Ethereum eski danışmanı Steven Nerayoff, ABD hükümetine karşı yaklaşık 9.6 milyar dolarlık tazminat davası açtı. Nerayoff, hükümetin kendisine karşı yanlış suçlamalarda bulunduğunu iddia ediyor. Ayrıca bazı hükümet ajanlarının kendisini gasp suçundan yargılamak için kasıtlı olarak delil ürettiklerini ileri sürüyor. Ethereum’un ilk günlerinde hızın belirlenmesinde önemli bir rol oynamasına rağmen Nerayoff, hem düzenleyiciler hem de Ethereum liderliği ile sürekli bir dizi mahkeme davasıyla karşı karşıya kaldı.

Ethereum eski danışmanı 9,6 milyar dolar kişisel tazminat istiyor

Ethereum’un eski danışmanı Steven Nerayoff, kişisel zararlarını gerekçe göstererek ABD hükümetine karşı dava açtı. Fox gazetecisi Eleanor Terrett’e göre Nerayoff, hükümetin kendisine karşı yanlış suçlamalarda bulunduğunu iddia ediyor. Bu yüzden, hükumetten tazminat olarak yaklaşık 9,6 milyar dolar istiyor.

Steven Nerayoff ve hukuk ekibi, Nerayoff’un 2019-2023 arasında federal müfettişlerin kötü muamelesine maruz kaldığını söylüyor. Ayrıca, Steven Nerayoff’a karşı yanlış suçlamalarda bulunulduğunu ileri sürüyor. Bu bağlamda, ABD hükümetine karşı 9,6 milyar dolarlık kişisel tazminat talep ediyor. SF-95 dosyasına göre Nerayoff ayrıca, bazı hükümet ajanlarının kendisine yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu bilmelerine rağmen, kendisini gasp suçundan yargılamak için kasıtlı olarak delil ürettiklerini belirtiyor.

Steven Nerayoff’un Hükümetle Mücadelesi

Eleanor Terrett ayrıca, Steven Nerayoff’un federal suçlamasının “önyargılı” olarak reddedilmesine rağmen, hukuk ekibinin iddiayı sürdürmek için girişimlerine ve itibarına yeterince zarar verildiğini düşündüğünü vurguluyor. Bu da Ethereum eski danışmanının davasını hükümete karşı yeterince güçlü hale getiriyor.

Steven Nerayoff Ethereum’un ilk günlerinde hız kazanmasında önemli bir rol oynadı. Buna rağmen Nerayoff, hem düzenleyiciler hem de Ethereum liderliği ile sürekli olarak mahkemelik oldu. Bu kötü şöhretli mücadelelerden bazıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyeleri Jay Clayton ve Gary Gensler ile Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi önde gelenlere karşıydı.

Ethereum kişiliklerine yönelik suçlamaları içeriyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Steven Nerayoff, daha önce Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ve babası Dmitry Buterin’in planladığı ve düzenlediği bir karakter suikastı girişiminin hedefi olduğunu iddia etti. Yine de sonunda tüm şantaj suçlamalarından temize çıktı. Nerayoff ayrıca düzenleyicilerin Ethereum’a özel muamele yaptığını iddia etti. Sırf bu yüzden sektörde ciddi bir heyecan yarattı. Dahası, bu fenomeni “ETHGate” olarak adlandırdı. Kripto topluluğu bu dava sürecinin sonucunun nereye varacağını merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x